כיצד להרחיב או להתחיל את גינת הירק שלך מוקדם יותר עם חממה פוליסטית

מנהרה בגן ירקמלבד היתרון שיש בסלטים כל השנה, הרחבת גינת הירק שלך כמעט כל השנה היא לא יסולא בפז. היכולת לגנן ולתחזק את גינת הירק שלך בכל מזג אוויר היא נכס אמיתי שאתה חייב לנסות.

אם, כמוני, אתם רוצים להמשיך או אפילו להתחיל את גינת הירק שלכם כשמזג ​​האוויר בחוץ לא ממש מתאים, אתם חייבים לבדוק חממה פוליסטית.

חממות מנהרות הן פרקטיות במובן זה שאינך צריך להקים חממה קבועה בגינה שלך, אתה יכול להעביר אותן לאן שתרצה, מתי שתרצה וכך לבחור מקום לא רחוק מדי מהמטבח שלך כדי לקבל את הסלטים שלך. ועשבי תיבול קרובים בהישג יד ולא צריכים ללכת לעומק הגינה כדי לבדוק את מצב היבולים שלך או פשוט להשקות.

גידולים ושימושים:

באביב, אתה יכול לזרוע את היבולים הראשונים של חסה, גזר ועשבי תיבול ארומטיים הרבה לפני סוף הכפור הראשון, שכן הצמחים שלך יהיו מוגנים בנוחות מכפור במנהרת הכפייה שלך. בקיץ, כל הצמחים החצי עמידים למחצה, חצילים, מלפפונים, פלפלים, פלפל צ'ילי ועגבניות, כמו גם עשבי תיבול רכים יותר כמו בזיליקום וכוסברה יכולים למלא בקלות. מנהרת חממה.

בסתיו, סלטי חורף, ברסיקות חורפיות וירקות מזרחיים הם אידיאליים, בעוד שבחורף תוכלו ליהנות מעלי תרד ולזרוע בצל.

לחממות מנהרות יש גם יתרון של הגנה על הצמחים הצעירים שלכם מפני מזיקים כמו שבלולים וחלזונות בצורה אקולוגית מכיוון שהם פשוט לא יוכלו להיכנס לחממה ויצטרכו ללכת למקום אחר כדי להאכיל.

המנהרות מקלות על בדיקת מצב הצמחים שלכם מאשר חממה גדולה ואם מזיק בכל זאת הצליח להיכנס פנימה, אתם תוציאו אותו במהירות. אתה יכול גם למקם אותם בצורה מתאימה יותר, למשל אם לאדמה שלך יש שיפוע קל, זה לא יוצר שום בעיה עבור המנהרה.

היכן למקם את המנהרות שלו:

באופן אידיאלי, הימנעו מאתר חשוף וסוער מדי ובחרו במקום שטוף שמש בעונות הקרות והימנעו ממקומות שטופי שמש מדי בקיץ או במהלך גלי חום.

בחורף, העצים השכנים יצללו יותר מדי, וזה לא אידיאלי כי השורשים יחפשו את האדמה העשירה והלחה במנהרה. רוח חזקה מדי עלולה להפיל את המנהרה אם היא ממהרת מתחת ולפגוע בצמחים שלך אבל גם לפגוע בחממה.

בקיץ היזהרו לא לחשוף יותר מדי ישירות לשמש כי זה יכול להיות ממש חם מדי בתוך המנהרה, היא מתחממת במהירות תחת מנהרה מאלצת (זה קצת כמו העיקרון של החממה בו זמנית).

אכן חיסרון אחד במנהרות הוא היעדר תנועת אוויר אתה יכול לקבל טמפרטורות קיץ גבוהות ורמות לחות גבוהות בחורף אבל לרובם יש פתחים בחלק העליון, השתמש בהם מתי שאתה יכול ולא רק להשקיה. ואל תהססו להסיר אותם או להעביר אותם מהחממה ברגע שעולה הצורך, הם מאוד פרקטיים בשביל זה, קלים למקם מחדש מתי שתרצו.

אז ודאו שיש לכם דלתות בשני הקצוות עם לוחות אוורור מובנים העשויים מפלסטיק קשיח או סורגים דומים.

מנהרה בגודל בינוני תאפשר לכם להתחיל בקלות לסלטים ועשבי תיבול ארומטיים אחרים, אני ממליץ לכם להתחיל בקטן לעונה אחת כדי לבדוק את היעילות.

כעת אתם מוכנים להרחיב את גינת הירק שלכם בעונות הקרות יותר ולהתחיל לפני הכפור האחרון הידוע באזורכם הודות למנהרות הכופה.

האם אי פעם השתמשת במנהרות או שאתה מתכונן לנסות אותן? תן לנו את דעתך בתגובות.

כיצד לאחסן ולשמור גידולי גינה

25 ירקות אתה עדיין יכול לזרוע ביולי