כיצד להתקין מחסום קנה שורש לשליטה בבמבוק

צמחים עם קני שורש כמו במבוק הם חובה כשרוצים ליצור גן אקזוטי יפהפה עם במבוק שיכול להגיע לגובה של 4 עד 7 מטרים כמו הבמבוק הענק (Phyllostachys viridiglaucescens), הבמבוקים דורשים טיפול מועט ויש להם גם היתרון להישאר ירוק כל השנה. בזמן שנשתלו בגנים רבים, הבמבוק למרבה הצער סובל ממוניטין רע של זן פולש שיכול לצאת משליטה בגינה כמו מנטה.

חבל למנוע מעצמך את הצמח היפה הזה כאשר קיימים פתרונות רבים לשמירה על ריבויו בגינה ועל ידי הגבלתו בשטח השמור לו.
על ידי הצבת מחסום שורש (מחסום קנה שורש) אתה יכול לשלוט בבטחה על מיני במבוק שעלולים להיות פולשניים מדי.

כך תוכלו ליהנות מהצמחים היפים הללו ללא חשש מהפתעות לא נעימות. במאמר זה, אני מציע לך לגלות כיצד למקם מחסום קנה שורש כזה.

מחסום שורש או מחסום קנה שורש

לא כל החומרים מתאימים כמחסום שורש. לבמבוק יש קני שורש חזקים מאוד שיחתכו חומרים כמו בטון ללא מאמץ. צינור ביוב חפור הוא אפוא לא אופציה. הגיאוטקסטיל כמובן גם חסר תועלת. רק פוליאתילן מיוחד בצפיפות גבוהה (PE-HD), יריעת פלסטיק פוליאתילן קשיח בצפיפות גבוהה בעובי 1 מ"מ לפחות יתאים לעצירת קני שורש במבוק. סדין זה, זמין אצל מומחי במבוק, זמין בגבהים שונים בין 50 ל-70 ס"מ. המחיר הוא בדרך כלל בסביבות 4 עד 5 יורו למטר, אתה יכול למצוא מגוון שלם של מחסומים נגד קני שורש באינטרנט.

הגובה המתאים תלוי במין הבמבוק. מינים מסוימים שוקעים והולכים עמוק ומרחיק יותר מאחרים. בנוסף, יש לקחת בחשבון גם כמה סנטימטרים של מרווח מעל פני הקרקע. כאשר מחסום השורש נחפר עמוק מדי, הבמבוק יכול להימלט על ידי מעבר על המחסום. כאשר מחסום קנה השורש בולט כמה סנטימטרים מעל פני הקרקע, קל יותר לבדוק אם יש גנבים שנמלטו בכל עונה חדשה.

המיקום

גידול במבוק דורש בדרך כלל הרבה מקום. בטווח הארוך, גם בעת שימוש במחסום קנה שורש, נקודה קטנה מדי תוביל לצמיחה מחודשת שתצא משליטתך. רק כאשר החורשה מדללת מבחינה מבנית ניתן להימנע מכך, למרות שבמבוק אף פעם לא נראה כל כך טוב עד שיש לו מספיק מקום. כמה מטרים רבועים לחורשה הם אפוא לא מותרות מיותרות. מחסום השורשים יפריד בין האדמה לשאר הגינה. זה גורם לאדמה להתייבש מהר יותר. עם זאת, חלק מהגננים מציבים מחסום רק בצד אחד, אך שמים עין על הצד הפתוח כדי לחתוך את קני השורש השנתיים וכך לשלוט בממרח מבלי לנתק לחלוטין את השטח משאר הגינה. בעת שימוש במחסום סגור, עליך להשקות מספיק כדי למנוע את התייבשות האזור.

10 ירקות לשתול בסתיו ובחורף שיעמדו בקור

10 ירקות לזרוע בפברואר