מה לעשות בגן הירק ביולי

יולי בגן הוא קצת חרב פיפיות, אמא טבע מראה את היכולות שלה גם בגידול נמרץ של גידולי הירקות שלך אבל גם בצמיחה נמרצת של עשבים שוטים. בזמן שאתה מתפעל מהמהירות שבה השעועית הירוקה שלך מטפסת על התומכים שלה, אתה חייב גם להתפעל מאיך אזור שניכשת לפני 5 דקות מכוסה שוב בעשבים שוטים.

בתחילת יולי עדיין יש גידולים רבים וחשובים לזרוע, ביניהם שעועית ירוקה ושעועית, אפונה, סלק, גזר, לפת, רוטבאגס, כרובית, עולש, אנדיב, קולרבי, דלעת וקישואים. כמו כן, ניתן לזרוע מגוון רחב של זני חסה לאורך כל הקיץ, לרבות כל סוגי החסה, חסה עלים וחסה, בצל אביבי וצנונית.

אם תכלול שתילים תהיה לך מגוון רחב עוד יותר של אפשרויות, צמחים כמו ברוקולי, ברוקולי סגול, נבטי בריסל, כרוב סתיו, קיץ וחורף, כרוב – פרח, סלרי, סלרי, שומר, כרוב, כרישה כולם מוכנים ללכת עכשיו כך שעדיין יש הרבה זמן והזדמנויות בעונה.

לזרוע זרעים בתעלה במזג אוויר יבש:

כפי שאתם אולי יודעים, אני מעדיף לזרוע כמעט את כל הגידולים במגשים מודולריים לשתילה מאוחרת יותר, כי יש לי יותר שליטה על שלבי הצמיחה המוקדמים. אם אתה זורע ישירות, ועם צמחים מסוימים לא תהיה לך ברירה (גזר ופרצ'ינים), העצה הבאה עשויה להיות שימושית עבורך.

קומפוסט מחזיק לחות טוב יותר מאשר אדמה, לכן כאשר מתחילים זרעים במזג אוויר יבש, כדאי לחפור מקדחה בעומק 2 סנטימטרים ולמלא אותו באדמת עציצים. הזרעים שלך יודו לך על צמיחת השורשים הקלה בכל מקרה, אבל הקומפוסט יישאר לח יותר לאחר השקיה ויתן התחלה טובה יותר לזרעים שלך.

עשב את הגינה בימי שמש:

אם, כמוני, אתם לא אוהבים לרסס קוטל עשבים לכל מקום, תצטרכו לשמור על השבילים והמיטות שלכם פנויים בעזרת מעדר. אם אתה שומר על העליונה, קל מאוד לעדר מכיוון שעשבים לא בוגרים הם פשוטים להסרה. אם נותנים לעשבים שוטים להפיץ את הזרעים שלהם, הם יהיו כאב ראש במשך שנים רבות. ההיפך הוא גם נכון, אם תמנעו את הפצת זרעי העשבים תגלו שהגינה שלכם תהיה קלה יותר לתחזוקה מדי שנה.

אם אתה מעדר במזג אוויר שמשי ויבש, אתה גם לא צריך לאסוף עשבים שוטים כי הם יתכווצו במהירות וימותו על האדמה. ניפוח משטח האדמה שלך גם יפחית את האידוי במזג אוויר יבש, מה שמועיל בהפחתת כמות המים הדרושה בגינה.

להשקות היטב:

עדיף להשקות בשפע בבוקר במידת הצורך מאשר מנות קטנות במהלך היום כי השקיה עמוקה תועיל הרבה יותר.

השקיה עמוקה מעודדת שורשים עמוקים יותר מה שיהפוך את הצמח לגמיש יותר אם האדמה תתייבש בעוד השקיה רדודה מעודדת שורשים קרובים יותר לפני השטח. שורשים רדודים הופכים את הצמח לפגיע יותר מכיוון ששכבת האדמה העליונה עלולה לאבד לחות מהר מאוד במזג אוויר חם ויבש, ולהשאיר את הצמח קמל. השקיה קלה ביום חם גם תשפיע מעט שכן חלק גדול ממנה יתנדף בכל מקרה.

בימים עם אידוי גבוה, שורשיהם של צמחים בעלי עלים גדולים עלולים להיאבק כדי לעמוד בקצב הלחות שאבדה בשילוח בעלים (המקבילה לנשימה צמחית), מה שמוביל אותם לנבול. השקיה אולי לא תעזור כי חוסר הלחות באדמה הוא לא הבעיה, רק שמערכת הובלת המים של הצמחים הגיעה לקצה גבול היכולת. תשימו לב שאם היום יהיה מעונן או כשהערב מתקרב, העלים יתאוששו ככל שהביקוש ללחות יורד.

רויל של שום, כרישה ובצל

אם אתם מגדלים שום, כרישה או בצל, רוב הסיכויים שחלודה, מחלה פטרייתית, תופיע כעת על העלים. אין הרבה מה לעשות בקשר לחלודה, זה נפוץ יותר עם זרימת אוויר לקויה אז מרווחים רחבים יותר עשויים לעזור אבל גיליתי שזה פחות או יותר בלתי נמנע בגינה שלי.

חלודה בשלבי הצמיחה המאוחרים לא מפריעה לי שכן היא לא משפיעה על פקעת השום או הבצל ולכן לא תפחית בהרבה את היבול. כתמי חלודה מפחיתים את יעילות העלים, כך שזו בעיה בהתחלה מכיוון שגידול הפקעות יהיה מוגבל. בהתחלה אתה יכול להסיר את כל שיקוי העלים המושפעים שיאטו את הקצב, אבל ברגע שהוא נכנס, הכל עניין לחיות איתו. זה גרוע יותר במזג אוויר רטוב, אז כל מה שאתה יכול לעשות זה להתפלל לשמש.

קציר פירות:

קציר פירות היער מתחיל ביולי עם דומדמניות ופטל, היזהרו מהציפורים שאוהבות אותם כמונו!

עגבניות מתחילות להבשיל גם ביולי עם עגבניות שרי ועגבניות קוקטייל שמתחילות את הכדור, ואחריהן עגבניות גדולות יותר כמו ביפסטייק, עגבניות שחורות ועגבניות מצולעות אחרות.

טיפים כיצד לגדל רדיקיו

כיצד לאחסן ולשמור גידולי גינה