מה לעשות בגן הירק ביוני

יוני הוא חודש מאוד עמוס כשיש לכם גינה ועוד יותר כשמדובר בכר ירק.
זה גם חודש שבו מזג האוויר יכול להיות מאוד משתנה אבל במיוחד לפעמים מתחיל להיות קיצוני באזורים מסוימים או שגל החום יכול להתחיל להשתולל.

היום אני מציע לך לעיין במה שיש לעשות בגן הירק ביוני:

אם מזג האוויר חם ויבש, השקו היטב את הירקות בתרסיס עדין כל כמה ימים. השקיה אחת מלאה עדיפה על כמה השקיות קלות, שיכולות להזיק יותר מתועלת. אם אין לכם זמן או מספיק מים להסתובב, תנו עדיפות לשתילים, כמו גם לצמחים הגדלים בעציצים, מיכלים ואדניות. כמו כן, עגבניות, חסה, סלרי וצנוניות פחות עמידים לבצורת מאחרים כמו פסטרנייה, כרוב ניצנים ונבטי סבוי, לכן השקה בהתאם.

זריעת ירקות: אילו זרעי ירקות לזרוע בחודש יוני?

המשך בזריעה רצופה של חסות וערוך זריעה סופית של שעועית ירוקה ואפונה. זרעו אפונה מתבגרת מוקדמת, כדי שתוכלו לקצור את האפונה לפני הלילות הקרים יותר של הסתיו. אתה יכול גם להאריך את העונה על ידי מתן הגנה מסוג פעמון כאשר מזג האוויר הופך קר.

המשך לשתול ירקות שורש כמו גזר, סלק, קולרבי, רוטבגס ולפת כדי לספק גידולי חורף. יוני הוא גם חודש טוב לזריעת כרוב סיני. אתה יכול גם לזרוע תרד עכשיו לירק עלים פופולרי בחורף ובאביב. סלטי חורף אפשר להתחיל גם עכשיו על ידי זריעת עולש ואנדיב לקראת סוף יוני. את אלו שנזרעו בחודש שעבר ניתן לדלל.

דילול והשתלה סופית יתחילו לעקוף את הזריעה כפעילות העיקרית בחזית הירקות. טפל תחילה בגידולים רכים, אם אתה לחוץ בזמן. לחסה ועגבניות יש מחזור חיים קצר בהרבה מאשר למצליבים, למשל.

בעת דילול גזר, הקפד למצק את האדמה סביב הצמחים הנותרים כדי להרתיע זבובי גזר. הסר תמיד את הדליל כי הם ימשכו גם זבובי גזר.

אילו ירקות לשתול ביוני:

ברגע שאתה בטוח שהכפור נגמר, שתלו עגבניות, חצילים, פלפלים, תירס מתוק ושעועית ירוקה.

גובה העגבניות החיצוניות צריכות להיות 15 עד 23 ס"מ, כאשר אשכול הפרחים הראשון בקושי נראה. תן להם את המקום שטוף השמש והמוגן ביותר שאתה יכול למצוא וספק יתד גבוה לכל צמח.

לשתול מצליבים, ברוקולי, קייל, כרוב ניצנים, כרובית וכרובים אחרים ברגע שיש לשתילים ארבעה או חמישה עלים אמיתיים.

ישנן מספר שיטות לגידול כרישה, כדי לתת להן את ההלבנה הדרושה. ניתן לגדל אותם בתעלות מופרות היטב, בעומק 30 ס"מ, שמתמלאות בהדרגה באדמה ככל שהכרישה גדלה. אתה יכול גם לגדל אותם שטוחים ובהמשך לספק צווארוני נייר או קרטון, באמצעות לכלוך כדי להחזיק אותם במקומם. השיטה האחרונה והפופולרית ביותר היא לעשות חור בעומק של כ-15 ס"מ, להניח בו את הצמח ולמלא את החור במים. זה יספיק כדי ליישב את הכרישה הצעירה באדמה ללא מיצוק נוסף, ובמהלך השבועות היא תגדל ותמלא את החור.

אם לא הספקתם לזרוע בעצמכם את הכרישה והמצליבים, לעתים קרובות תוכלו לקנות שתילים במשתלה או במרכז גן. בחר צמחים טריים והתקן אותם במיקומם החדש בהקדם האפשרי. אם אתה מגדל סלרי חורף, תעלות הן חובה. את התעלות ממלאים בהדרגה כדי להלבין את הסלרי וניתן להשתמש באדמת העציצים שבין התעלות לגידולי תפיסה.

אילו ירקות לקצור ביוני:

ניתן ליהנות מחסה שנזרעה מוקדם החודש ותפוחי אדמה מוקדמים צריכים להיות מוכנים. אל תרים יותר ממה שאתה צריך במשך יום כיוון שהטעם הטרי והקסום שלהם הולך לאיבוד במהירות.

בצל שנשתל בסתיו האחרון יהיה מוכן שוב, קח רק את מה שאתה צריך ליום אחד.

ניתן לקטוף אפונה שנזרעת בסתיו עכשיו. קצור אותם בעודם צעירים ורכים, כדי לעודד אספקה ​​קבועה.

לקראת סוף החודש, הפסיקו לקטוף את האספרגוס ותנו לעלווה היפה דמוית השרך לגדול ולבנות את השורשים לשנה הבאה. הפסיקו גם למשוך ריבס ביוני כדי שהצמחים יספיקו להתאושש לשארית עונת הגידול.

דברים נוספים לעשות בגן הירק ביוני:

סלרי הוא גידול צמא במיוחד ואסור לתת לו להתייבש. היזהרו גם מזבוב הסלרי, המסומן על ידי שלפוחיות חומות על העלים, רססו במידת הצורך.

לקראת סוף יוני יתחילו להתנפח בצלי שאלוט שנשתלו באביב. מגרדים בעדינות את האדמה מצוואר הנורות כדי לחשוף אותן לחום ולאור.

ממשיכים לחבר את השעועית הירוקה ובודקים שהכל בסדר עם התומכים.

ארטישוק ירושלמי עשוי להזדקק לאידוד כעת, אם הם גדלים במיקום סוער מאוד.

סיים בהדרגה להרים את תפוחי האדמה העיקריים החודש.

שעועית :

לאחר שהפרחים התחתונים של צמחי השעועית הרחבה יצרו תרמילי באורך 8-10 ס"מ, צבוט את צמרות הצמחים כדי למנוע מהם לגדול גבוה מהנדרש. זה גם מונע מהזבוב השחור המפחיד להסתובב על היורה העדין. הכנימה השחורה הזו, שכמעט תמיד פוגעת בנקודת הגידול של שעועית, עלולה להחליש את הצמחים אם לא מטפלים בהם.

קציר ואחסון:

ניתן להתחיל לקצור עשבי תיבול מסוף יוני ועד הקיץ. בחרו והשתמשו בעשבי תיבול טריים בבישול לפי הצורך, מכיוון שהם הטעימים ביותר כשהם נקטפים צעירים. אם אתה בוחר עשבי תיבול לייבוש, עשה זאת לפני פתיחת הפרחים, ביום יבש ושטוף שמש.

כדי לייבש עשבים רחבי עלים, הסר את העלים מהגבעולים ופזר אותם על מגשי תיל, כדי שהאוויר יוכל להסתובב סביבם. אחרת, הנח אותם על גיליונות נייר. יש לקשור עשבים בעלי עלים קטנים בצרורות, ואז לעטוף אותם בצורה רופפת בחומר נקבובי, כגון מוסלין, כדי למנוע אבק. ניתן לייבש את הצרורות על ידי תלייתן הפוכה לייבוש במקום חמים, חשוך ואוורירי בטמפרטורה של 18-21 מעלות צלזיוס. אפשר גם לפזר אותם בשכבה אחת על מגש ולהכניס לתנור נמוך עם דלת התנור פתוחה כך שהטמפרטורה לא תעלה על 32 מעלות צלזיוס. לאחר שעשבי התיבול יבשים לחלוטין ופריכים, מועכים אותם בין שני גיליונות נייר, ואז אחסנו אותם במיכלים אטומים מסומנים הרחק מאור.

אפשר להקפיא גם נענע, בזיליקום, עירית, טרגון ופטרוזיליה. חולטים את עשבי התיבול (למעט פטרוזיליה) במשך 30 שניות במים רותחים ואז צוללים לתוך מי קרח למשך 30 שניות נוספות. מסננים היטב ומקפיאים בשקיות ניילון אטומות. לחילופין, אפשר להקפיא אותם במים במגש קוביות קרח. לאחר ההקפאה ניתן להפוך את קוביות עשבי התיבול ולשים בשקיות ולאחסן במקפיא. הקוביות יספקו מנות אידיאליות לשימוש בעת הבישול.

בהצלחה !

איך לגדל מליסה

10 ירקות רב שנתיים שתוכלו לשתול פעם אחת ולקטוף במשך שנים