10 טיפים להרחקת מחלות מגינת הירק שלך מהשתילים

להלן כמה שלבים שאתה יכול לבצע בעת זריעה וגידול צמחי ירקות צעירים שלך כדי לעזור להדוף מחלות צמחים.

התחל עם סירים סופר נקיים. הקפד לנקות את כל השאריות הנראות לעין משימוש קודם או השתמש במיכלים חדשים.

שתילים בריאים וסביבה בריאה יביאו לצמחים בריאים ויהיה לכם סיכוי טוב יותר להימנע ממחלות.

הנה כמה טיפים שיאפשרו לך לשים את הסיכויים לטובתך מההתחלה:

1) חיטא את המיכלים שלך.

משרים סירים, כלים ומגשים שטופים בתמיסה של חלק אקונומיקה ל-10 חלקים מים למשך חצי שעה. זה יהרוג את כל המיקרואורגניזמים הפתוגניים הצמחיים שנותרו שעלולים להחליש או להרוג את השתילים הצעירים הרכים שלך. זה גם טוב לנקות את הכף שלך עם תמיסת האקונומיקה.

2) קדם סביבה טובה של ערוגה.

לזרוע את הזרעים בתערובות התחלה והשתלה ללא עשבים ומחלות. מצע זריעה טוב צריך להיות משובח ואחיד, אך מאוורר היטב, משוחרר ונקי ממזיקים, מחלות וזרעי עשבים שוטים. זה גם אמור להיות מסוגל לשמור ולהזיז לחות באמצעות פעולה נימית. חפש את התומכים האלה בחנות הגינה המקומית שלך.

3) אל תשתמש באדמה מהגינה שלך לשתילים.

אל תשתמש באדמה מהגינה שלך כדי לשתול זרעים בתוך הבית. אדמה טיפוסית בגינה שלך היא בדרך כלל צפופה מדי, מלאה בזרעי עשבים, ולא מפוסטרת, וגורמת למחלות ולמוות של שתילים. ולעתים קרובות האדמה לא מתנקזת כמו תערובות זריעה. זה יכול לפתח קרום שמונע משתילים לדחוף דרך האדמה.

4) העדיפו את האדמה.

אדמה טובה תגדיל את סיכויי ההצלחה של השתילים שלך.
מתכון פשוט לאדמת עציץ בסיסית טובה לגידול שתילי ירקות: מערבבים שליש (בנפח) אדמה מפוסטרת או קומפוסט, שליש חול, ורמיקוליט או פרלייט ושליש כבול. מתכונים אחרים יש בשפע באינטרנט אבל זה פשוט ופשוט ועבד עבור גננים רבים.

5) פסטור הקומפוסט.

כדי לפסטר קומפוסט, שים קומפוסט לח מעט במיכל או מחבת חסינת חום. מכסים במכסה או בנייר אלומיניום. מכניסים לתנור 250 מעלות לחצי שעה לפחות. השתמשו במדחום לבשר כדי לוודא שהתערובת מגיעה לטמפרטורה של 180 מעלות למשך חצי שעה שלמה. הימנע מהתחממות יתר מכיוון שמבנה האדמה עלול להינזק, מה שהופך אותו לחסר תועלת כמרכיב קרקע לשתילים.

שיכוך

6) בצע את ההוראות.

פעל לפי הוראות השתילה המומלצות על אריזת הזרעים. בין אם אתה מתחיל את הזרעים בבית או בחוץ, עקוב אחר ההוראות על אריזת הזרעים לפי השיטה שלך. לאחר שתילת זרעים בתוך הבית, הרטיבו את האדמה לפני זריעת הזרעים. לאחר מכן עד להנבטה, היזהרו לא לשטוף זרעים רופפים. אני משתמש בבקבוק ריסוס כדי להשקות את פני האדמה לפני שהזרעים נובטים, ואז עובר להשקיה מלמטה כשהשתילים מפתחים מערכת שורשים.

7) לשמור על זרימת אוויר טובה.

זרימת אוויר טובה היא חיונית ברגע שהזרעים נובטים ויש להם סטים מרובים של עלים. ברגע שהזרעים מפתחים עלים אמיתיים, הם צריכים הרבה אוויר. זה לא רק מונע ממחלות צמחים, אלא שהאוויר הנע גם הופך את הצמחים לחזקים יותר. הקפד להסיר כל ציפוי שהיה לך על מיכלי המתנע של הזרעים שלך לאחר שהזרעים נבטו.

8) השתמשו בחום הקרקע.

מחצלת חום מתחת לעציצי השתיל שלך תעזור לזרעים לנבוט מהר יותר, ולמנוע ריקבון. אם אתה מתחיל לשתול שתילי העונה הקרה כמו ברוקולי או בצל, משוך אותם החוצה וגדל אותם בחלון שטוף שמש או ממש מתחת לאורות קרירים. הרחיקו את שתילי העונה החמים (למשל פלפלים וחצילים) מהאש עד שיהיו להם מספר עלים.

9) השקה בחוכמה.

לאחר השלמת הנביטה, השקה מלמטה אם אתה יכול. נסו לשמור על הקרקע יבשה זמן רב ככל האפשר. הימנע מהשקיה תכופה מעל הראש מכיוון שהדבר שומר על אדמת פני השטח לחה מדי, מה שמעודד צמיחת פטריות. אם השתילים נמצאים במסגרות שטוחות או קרות, תנו להם כמה שיותר אוויר ואור. ככל שהאדמה יבשה יותר, יותר אור וניקוז האוויר טוב יותר, הסיכוי שהמחלה תהפוך לבעיה קטן יותר.

10) אל תשכחו להפרות.

ירקות הגדלים במיכלים זקוקים לדישון קבוע. דשן לכל מטרה מסיס שניתן לערבב עם מים הוא הסוג הקל ביותר לשימוש עם צמחי מיכל. יש לדשן כל שלושה עד ארבעה ימים בתמיסה במחצית עוצמתה מיחס התערובת המומלץ.

כל ההיגיינה הגננית הזו מונעת מחלות, כולל מחלת השתילים הקטלנית הנקראת damping off. מחלה פטרייתית זו תוקפת שתילים רכים מיד לאחר הנביטה, כאשר הם די פגיעים. גזע שתיל נגוע הופך לדהייה, מתחיל להתכווץ, ואז השתיל נופל.

10 טיפים להגדלת התשואות של גינת הירק שלך

13 ירקות קלים לזריעה ישירות בחוץ בגינה שלך