10 טיפים להשקיה כשממש חם

ירקות זקוקים למים כדי לגדול במהירות, כדי להיות רכים וטעימים. שמור על האדמה לחה באופן שווה לאורך כל עונת הגידול, כלומר, לא רטובה מדי ולא יבשה מדי. אם האדמה מתייבשת, הירקות יכולים להפוך למרים וקשים. אם האדמה רטובה מדי, שורשי הירקות עלולים להיעדר חמצן וצמחים עלולים למות.

השקה את הירקות לעתים קרובות מספיק כדי לשמור על האדמה סביב השורשים לחה, אך לא רטובה. ככלל, מים ירקות בוגרים בעומק של 45 ס"מ לפחות. השקה לעתים קרובות מספיק כדי למנוע מהעלים לנבול, כך שהאדמה לחה עד לעומק של 2 עד 6 אינץ'. השקו את הזרעים החדשים שנשתלו כדי לשמור על לחות פני האדמה.

אין נוסחה סודית לאיזו תדירות להשקות ירקות, אבל כמדריך, יבולים מתבגרים זקוקים למים כל 3-7 ימים בקיץ, כל 5-10 ימים באביב ובסתיו, וכל 7 עד 14 ימים בחורף. .

מצא להלן 10 טיפים להשקיית ירקות כשחם מאוד

1) שמור על השורשים לחים.

השקה את הירקות לעתים קרובות מספיק כדי לשמור על השורשים לחים, אך לא רטובים. השורשים צומחים עד לקו הטפטוף של הצמח, הקו הדמיוני הנוצר מגשם שיורד מקצות הענפים והעלים הגדולים ביותר. רוב שורשי הירקות מגיעים לעומק של עד 45-60 ס"מ, חלקם עמוקים יותר. מכיוון שצמחים משתמשים בלחות האדמה כדי לספוג מים ומזון, חשוב שהשורשים העמוקים והרחבים ביותר יישארו לחים.

עם התבגרות הירקות, אגן רדוד בצורת צלוחית בבסיס כל צמח יבטיח חדירת מים לשורשים, במיוחד במזג אוויר יבש. דחוף את האדמה לאחור מחוץ לקו הטפטוף כדי ליצור עיגול סביב הגבעול של כל צמח. אין לחפור או לגרד בתוך קו הטפטוף, שורשים רדודים עלולים להיחשף או להינזק.

מלאו את האגן במים ואפשרו לו להיספג באדמה, ואז הוסיפו עוד מים כדי לאפשר לו להיספג גם כן. עשה זאת עד שהמים מגיעים לאזור השורש.

2) למדוד את עומק ההשקיה.

הכינו בדיקת לחות ממוט מתכת פשוט בקוטר 1.2 ס"מ ובאורך 0.9 מ' עם סימני קובץ ב-30 ו-60 ס"מ. רוב שורשי הירקות גדלים בעומק של 40 עד 60 ס"מ. מוט מתכת יחליק בקלות באדמה רטובה, קרקע סלעית יבשה תהיה בעייתית. אם בדיקת הלחות בקרקע שלך שוקעת בקלות באדמה, תוכל למדוד את עומק הלחות בקרקע.

3) להשקות היטב.

השקיה עמוקה תעביר חומרי הזנה לשורשים. חומרי ההזנה של הקרקע בקומפוסט המיושן והדשנים היבשים והרטובים יגיעו לשורשי הצמח בכל השקיה. הוסף דשן סביב הצמחים באמצע השקיה עמוקה. זה יכין את האדמה לקבל את הדשן ולשלוח אותו לשורשים תוך כדי המשך השקיה. השקיה עמוקה תשטוף גם מלחי אדמה שפוגעים בשורשי צמחים רכים בעומק האדמה, השקיה רדודה לעתים קרובות מושכת מלחים אל פני האדמה. (משקעים לבנים או אפורים על פני הקרקע הם בדרך כלל מלחי אדמה.)

4) השקה מוקדם ביום.

בוקר הוא הזמן הטוב ביותר ביום להשקות ירקות. מי הבוקר מכינים את הצמחים ללחץ של חום הצהריים ומאפשרים להם לצמוח ללא הפרעה. השקיית צמחים עייפים וכפופים בערב תחזיר את הצמחים אך אינה מקלה על הצמיחה הבלתי פוסקת והרציפה הנדרשת לתשואה הטובה ביותר. השקיה עמוקה תחזיק את הירקות למשך יומיים או שלושה או יותר, תלוי בטמפרטורת היום. השקיה לא סדירה יכולה לעכב את צמיחת הצמח.

5) בדוק אם יש צמחים נבולים.

צמחים הזקוקים למים צונחים ונבולים. אבל גם צמחים שהושקו יתר על המידה יפלו. כאשר האדמה רוויה במים, החמצן אינו מגיע לשורשים וצמחים יכולים לטבוע. כאשר צמח נבול ואתה לא בטוח אם הוא מתחת או מושקה יתר על המידה, השתמש בבדיקת האדמה שלך כדי לבדוק את לחות הקרקע. אל תניח שלצמח קמל חסר מים. בדוק עם בדיקת הקרקע.

6) השקה כשיש רוח.

רוחות מייבשות שואבות לחות מעלי הצמח ומאיצות את אידוי לחות הקרקע. כאשר מגיע או צפוי מזג אוויר סוער, הקפידו להשקות היטב את הירקות.

7) להשקות כשיורד גשם.

אל תניח שגשם קיץ יחלחל עד לשורשי הצמחים. כאשר מזג האוויר היה יבש ובעקבותיו גשם, סביר להניח שמי גשמים יברח מעל פני הקרקע. שמור על ערוגות גינת ירק מעובדות קלות כך שמי גשמים ייספגו בקלות לתוך האדמה. ותשקו אחרי גשם אם הצמחים נבולים וחיישן האדמה שלכם מצביע על כך שהגשם לא הגיע לאזור השורשים. לחות הקיץ מגרה את צמיחת הצמח. אם הסערות חולפות ולא נותנות גשם, ודא שהגידולים שלך עדיין מקבלים את המים הדרושים להם.

8) אין לרסס או לפזר צמחים.

הימנעו מהשקיה מעל או מעל, חלק מהמים אובדים מיד באידוי וחלק גדול מהמים נופל מהצמחים במקום שאין בהם צורך. מים הנושרים ומתיישבים על העלים במזג אוויר שטוף שמש עלולים להוביל לשריפת עלים. לחות על עלים בימים מעוננים או קרים יכולה למשוך נבגי פטריות הנישאות באוויר. השתמש בהשקיה בטפטוף, צינורות השרייה, מבעבעים, אגנים סביב צמחים כדי לספק השקיה. צינורות השרייה ומבעבעים יכולים לפזר זרם מים ולפזר אותו סביב גבעולי הצמח. השקיה בטפטוף מספקת מים כמעט ישירות לשורשי הצמח.

9) השתמשו בהשקיה בטפטוף.

השקיה בטפטוף מספקת מים ישירות לאזור השורשים, מים יחלחלו לאט מהטפטפות אל האדמה טיפה בכל פעם. כמעט לא הולכים לאיבוד מים באמצעות אידוי או נגר. אבל היזהרו שהטפטפות לא ישקו רק במקום אחד. טיפה מרוכזת יכולה לגרום לשורשים לצמוח לכדורים הדוקים. השקיה בטפטוף צריכה לקדם צמיחת שורשים אחידה, שורשים גדלים לכל הכיוונים. צמחים גדולים יצטרכו שניים או שלושה פולטים כדי להפיץ מים דרך אזור השורשים. הנח השקיה בטפטוף על הקרקע, שם ניתן לתקן אותה בקלות ולשנות אותה במהירות עבור גידולים עוקבים.

10) השתמשו בטיימר ממטרה בזמן בדיקת מצב הקרקע.

טיימרים למערכות טפטוף, צינורות השרייה ומבעבעים פועלים באופן אוטומטי, במרווחים קבועים, בין אם האדמה רטובה או יבשה ובין אם הצמחים זקוקים למים או לא. השתמש בבדיקה קרקע עם כל מערכת השקיה כדי להבטיח שהשורשים מקבלים את הכמות הנכונה של מים. התאם מערכות טיימר השקיה אוטומטיות לצרכי הצמח ולתנאי מזג האוויר. אל תסתמך על טיימר שיעשה את זה נכון כל הזמן.

איך לגדל פורסלנה מזרעים או ייחורים

9 הירקות הטובים ביותר לגידול בתוך הבית