24 פירות וירקות לקצור ביוני

יוני הוא חודש עמוס בגינות הירק שלנו, עם הרבה נטיעות, זריעה, השקיה, תחזוקת צמחים, אבל זה גם זמן קציר של הרבה פירות וירקות!

לכן אני מציע היום לגלות רשימה של X פירות וירקות לקצור ביוני.

1) שעועית

אתה צריך לקבל יבול שעועית מוקדם החודש אם שתלתם זרעים בסתיו הקודם או זרעתם אותם בתחילת השנה החדשה בכיסוי או בתוך הבית. קוטפים את התרמילים כשהם עדיין קטנים וכשהשעועית הכי מתוקה.

2) אספרגוס

חותכים את האספרגוס באופן קבוע, לפני שהגבעולים הופכים סמיכים ועציים מדי. באופן מסורתי, הקציר אמור להפסיק ב-21 ביוני, היום הארוך בשנה, אבל לא מזיק להמשיך עוד קצת אם עדיין יש לכם כמה חניתות עדינות וטעימות.

3) סלק

קצור את הסלק האדום הראשון שלך בשנה, קטוף אותם כשהם לא גדולים מכדורי גולף כדי ליהנות כשהם רכים וטעימים יותר. אפשר גם לאכול את העלים בסלטים או מוקפצים.

4) ברוקולי

ברוקולי קלברי וברוקולי נובט קיץ אמור להיות מוכן לקטיף החודש. גזרו את הראשים או היורה כשהם יציבים והפרחים ניצנים היטב.

5) גזר

אם שתלתם זן מוקדם במרץ או באפריל, אתם אמורים להיות מסוגלים למשוך את הגזרים הראשונים של השנה שלכם החודש. בייבי גזר נפלא בסלטים וצריך רק זמן בישול קצר מאוד עבור מוקפצים.

6) חסות

חסה קטנה ופריכה כמו 'פנינה קטנה' גדלה במהירות וצריכה להיות מוכנה לקציר אם נזרעת בבית במרץ או מתחת לכיסוי באפריל.

7) בצל

יוני הוא החודש להתחיל לקטוף בצלים חורפים מצמחים ששתלתם בחוץ בסתיו הקודם. זהו גם חודש הבצלים "התחרות", אלה שגדלים באהבה מזרעים שנזרעו בבית בתחילת השנה.

8) אפונה

האפונה הראשונה של השנה היא תמיד המתוקה והטעימה ביותר. בחר אותם עדיין צעירים, אם אתה יכול, אכל אותם מיד, לפני שהסוכרים שלהם יהפכו לעמילן.

9) תפוחי אדמה

בחירת תפוחי האדמה החדשים הראשונים של השנה היא תמיד רגע מתגמל. הזנים המוקדמים הראשונים צריכים להיות מוכנים ביוני, בסביבות 100-110 ימים לאחר השתילה, תלוי כמובן במזג האוויר ובגורמי גידול אחרים.

10) צנוניות

עם תכנון קפדני וזריעה רצופה, אתה אמור להיות מסוגל לספק אספקה ​​​​כמעט כל השנה של צנוניות. אתה צריך לקבל קציר יוני מזריעה בסוף אפריל או תחילת מאי.

11) ריבס

המשיכו לקטוף מקלות ריבס. עדיין צריך לעבור חודש או חודשיים לפני סוף תקופת הקציר.

12) תותים

יוני הוא חודש תותים. מעטים הדברים מסמנים את אמצע הקיץ טוב יותר מקערת תותים. בדקו את הצמחים מדי יום כדי שתוכלו לקטוף את פירות היער כשהם בשלים לחלוטין וכשהם מתוקים ועסיסיים.
לטעם הטוב ביותר, נסו לקטוף תותים מבשילים עד לנקודה שבה הם הפכו אדומים לחלוטין אך לפני שהם מתחילים להתרכך.

13) עלי חסה צעירים

קטפו את העלים הצעירים של פלפל מיזונה וקייל וערבבו אותם עם עלים צעירים אחרים, כמו ארוגולה, לסלט קיץ טעים ויוצא דופן.

14) תרד

קצור עלי תרד באופן קבוע ושמור על השקיה טובה מאוד של הצמחים כדי למנוע מהם להמריא כשהקיץ מגיע עם עלייה בטמפרטורות.

15) בצל אביבי

ניתן לקצור בצל אביב ברוב חודשי השנה, אם כי יוני עשוי להיות החודש הראשון לזרעים שנזרעו באביב. עבור גידולים מוקדמים יותר, גדל אותם בתוך הבית.

16) מנגולד שוויצרי

כמו תרד, ניתן לקצור מנגולד שוויצרי כל הקיץ, כל עוד הוא לא בריח. כשהעלים צעירים ניתן לאכול אותם חיים כסלט, כאשר הם גדולים יותר ניתן לבשל אותם.

17) לפת

זני לפת מודרניים רבים צומחים במהירות ויהיו מוכנים לקציר תוך חמישה או שישה שבועות בלבד לאחר זריעת הזרעים. בשלב זה, השורשים אולי לא יהיו גדולים יותר מכדורי גולף, אבל הם יהיו המתוקים ביותר.

18) כרובית

כרובית של תחילת הקיץ, אם נטועה במרץ, אמורה להיות מוכנה לקטיף עכשיו. קצור אותם בזמן שהניצנים יציבים, לפני שהם בולחים.

19) דובדבנים

מאי-יוני הם באמת חודשי המפתח לדובדבנים. נצלו את המרב כי זה עובר מהר!

20) שומר

יוני יהיה כנראה החודש הראשון של השנה עבור השומר. ניתן לאכול נורות צעירות קטנות בסלטים ובגדולות יותר ניתן לבשל טוב יותר.

21) שום

המשך לקצור שום כשהוא מוכן, או מושך את הפקעות כשהן טריות או "ירקות" והשתמש בהן מיד, או מחכה שהעלים יצהבו ואז ייבשו את הפקעות לאחסון.

22) ארטישוק

גלובוסים צעירים עם ניצנים הדוקים ניתן לבשל ולאכול בשלמותם. תנו להם לגדול ועדיף להרתיח או לאדות אותם, ואז להפריד אותם בגלל העלים הרכים והבשרניים שלהם ולמען הלב שמסתתר במרכז.

23) דומדמניות

ביוני, בחר פירות חלופיים כדי לדלל את היבול. השתמשו באלה שבחרתם החודש לבישול, כי ייתכן שהם עדיין לא ממש בשלים. והשתמשו באלו שתבחרו בחודש הבא כדי לאכול טריים, מכיוון שהם יהיו בשלים לחלוטין ולכן מתוקים יותר.
דומדמניות יישמרו במקרר עד עשרה ימים או יותר. הם גם קופאים טוב מאוד.

24) קולרבי

הראשון מהזנים הגדלים במהירות הגבוהה ביותר אמור להיות מוכן לקציר ביוני. כדי לאכול אותם חיים בסלטי קיץ, בחר אותם כשהם בערך בגודל של כדור גולף.

עכשיו אתה יודע מה אתה צריך לעשות! יבול טוב לכולם!

10 ירקות קלים לגידול מזרע למתחילים

15 זרעי ירקות לזרוע בינואר או פברואר