25 ירקות אתה עדיין יכול לזרוע ביולי

אילו זרעים לזרוע ביולי? האם מאוחר מדי לזרוע ביולי?

גינון יכול לפעמים להיראות מורכב וקצת מכריע ולעתים קרובות אני נשאל לגבי זרעים לזרוע ביולי. אז הנה ההצעות שלי לזריעת זרעי יולי.

האזהרה היחידה שלי היא שלא כל הגנים זהים. ההצעות המוצעות כאן רלוונטיות אפוא לגנים מסוימים כמו דרום צרפת ולא עבור אחרים. יהיה עליך לשנות את התאריכים עבור אזורים אחרים, סוגי קרקע ואקלים אחרים.

אז, עם סוף היפוך הקיץ והרבה ימים חמים ולילות בהירים, הנה רשימת הזרעים שלי לזרוע ביולי.

1) בזיליקום

זרעים לזריעה ביולי: בזיליקום על אדן חלון המטבח. זרע טוב לזרוע ביולי בזיליקום על אדן חלון המטבח

עשב מצוין לפיצות ושימושי בישול אחרים. קל לגידול תוך מספר שבועות ומצוין עם עגבניות בסלטים או כריכים!

2) סלק

נסו את הזנים הרב-צבעיים לסלט צבעוני. אתה יכול לזרוע בלוקים מרובי זרעים להשתלה מהירה כשיש לך מקום.

3) ברוקולי

זה מאוחר מדי לאזורים מסוימים אבל כאן מתאימה זריעה מאוחרת יותר. במיוחד שהברוקולי במיטבו כשהוא מבשיל במזג אוויר קריר יותר. גידולי זרעים מאוחרים צריכים להבשיל בתחילת החורף.

4) כרוב

יש כל כך הרבה זנים של כרוב שיש אחד עבור רוב החודשים. בדוק קטלוגים של זרעים ומצא אחד עבור האזור שלך.

5) גזר

הגזר הכי טוב שלי מגיע מזריעת יולי. הטעם אפילו טוב יותר והתגעגענו לבעיות רימת הגזר הקודמות. וליתר בטחון, אני זורע במיכלים גדולים ומכסה אותם בגיזה.

6) כרובית

יולי הוא חודש מסוכן לשתילת כרוב. אבל בעוד כמה שנים זה יעבוד!

7) עולש

מעטים האנשים שמגדלים עולש, וחבל. ניתן לזרוע זנים לא מכריחים ביולי.

8) כוסברה

בעציצים או בזריעה ישירה בתקופה זו של השנה. חובה לאוהבי קארי אבל מצוין גם בסלטים. אני זורע כוסברה כל חודש.

9) שעועית בוש

זרעו אותם ישירות באדמה או במודולי השתלה ותקבלו יבול שופע לפני הכפור בסתיו.
אני זורע הרבה בתקופה זו של השנה כי כל עודף הופך למלפפון חמוץ.

10) שומר

אם אתם אוהבים את טעם האניס של שומר, נא בסלטים או מבושל עם בשר, לא מאוחר מדי לזרוע עוד קצת כדי להשלים את החסר עם קציר היבולים הראשונים.
אני מעדיף לזרוע במודולים ולהשתיל כדי להשיג את היבול המקסימלי בגינה הקטנה שלי.

11) קייל או קייל

ניתן לזרוע קייל ביולי.
קייל הוא גידול שהמריא בשנים האחרונות. פעם היו אלה עובדי החווה שקרעו כמה עלים מהקייל כדי לאכול לפני שהפרות אכלו אותו!
ואז cavolo nero הפך לטרנדי ועיקר במסעדות יוקרה שלא היו משתמשות במילה קייל בתפריט שלהן. אבל כמובן, cavolo nero הוא רק כרוב טוסקני, הנקרא לפעמים כרוב שחור.
הדבר הגדול בקייל הוא שיש עשרות זנים והם יבולים שנקטפו ומתחדשים. כל שעליך לעשות הוא לקצור כמה עלים מכל צמח והם ממשיכים להצמיח עלים צעירים רכים. ואם משאירים אותם בחורף, הם פורחים וגם ניצני הפרחים עושים ארוחה טעימה.

12) קולרבי

לקולרבי יש טעם של לפת מוצלבת בערמון מים פריך. אתה תאהב את זה או תשנא את זה! אני אוהב את זה בתנאי שהוא בגודל בינוני ולא נעשה גדול ועצי.

13) גרגיר הנחלים

מכונה לפעמים גרגיר גן או גרגיר אמריקאי, הוא תחליף לגרגר הנחלים ודורש פחות מים מגרגר הנחלים. הוא עדיין מעדיף אדמה לחה למדי. זריעה שנעשתה לאחר היפוך הקיץ נוטות לא לברוח באותה מהירות כמו אלו שלפני תאריך זה. יולי הוא לכן זמן טוב לזרוע אותו.

14) כרישה

רוב האנשים אומרים שמאוחר מדי לזרוע כרישה, אבל זה לא ממש נכון. אני שובר את המסורת וזורע זן בשם Nipper שמתבגר תוך עשרה שבועות. הכרישה היא לא הכרישה הגדולה שאתה קונה אצל הירקנים, אבל היא בקוטר של כ-20 מ"מ ובעלת טעם עדין להפליא.
זנים אחרים כנראה יצליחו באותה מידה, אז אולי כדאי להשתמש בכל הזרעים הישנים שיש לך.
מעניין שהכרישה הראשונה שלי בחוץ תהיה מוכנה לקציר ממש לפני זריעת היבול האחרון הזה. וכרישה עיקרית תחזיק מעמד כל החורף… אלא אם כן נאכלת לפני מרץ.

15) חסה

כל יום הוא יום זריעת חסה. ובכן פוטנציאל בכל מקרה. ניתן לזרוע חסה בכל ימות השנה ותאריך הקציר תלוי בכמה שעות אור יום מקבל היבול. אז ככל שהימים מתקצרים, לוקח להם יותר זמן להבשיל. אבל אם קוטפים כמה עלים בשלב מסוים, זה לא משנה. ובהמשך השנה אסביר איך לגדל חסה שתחזיק מעמד כל החורף בחממה או מנהרה. לעת עתה, המשך לזרוע כל עשרה ימים בערך. וככל שהחודש מתקדם, זרעו בתדירות גבוהה אפילו יותר אם אתם רוצים לגדל גידולי חממה בסתיו.

16) המולי

המולי הוא צנון לבן ארוך שניתן לאחסן במידת הצורך. לזרוע אותם ישירות או במודולים ובאופן אידיאלי לתת להם קצת צל במהלך הנביטה.

17) פאק צ'וי

אידיאלי עבור מוקפצים ומנות אסייתיות אחרות. אני אוהב להקפיץ אותם עם קורטוב שמן שומשום, ואז לפזר אותם עם שומשום.
ניתן לאכול פאק צ'וי גם חי בסלט ולספק מעט קראנצ'יות.
הדבר הטוב הוא שניתן לזרוע זרעי פאק צ'וי ישירות בדליים או במיכלים גדולים, כאשר הדקים נאכלים כשהם קטנים ושאר הצמחים נשארים לגדול.

18) פטרוזיליה

למרות שניתן לזרוע אותו בכל עת של השנה, זה הזמן האידיאלי לזרוע בעציצים או ישירות באדמה. ניתן לשמור גידולים בעציצים על אדן חלון המטבח, מוכן לשימוש מיידי. אבל אני מעדיף פטרוזיליה שגדלה בחוץ כי טעמה קצת יותר חזק בגלל הצמיחה האיטית יותר שלה.

19) אפונה

יבול נוסף שניתן לזרוע כמעט בכל חודש חם. אני מתחיל אותם בכדורים ומעביר אותם למיכל בגובה של כמה סנטימטרים. את הקציר הראשון ניתן לקחת שבוע או עשרה ימים לאחר מכן אם מזג האוויר היה טוב.

20) צנוניות

אני חושב כאן על הצנון המסורתי ורשמתי את המולי והצנון השחור הספרדי בנפרד. אני אף פעם לא זורע צנוניות לבד אלא מגדל אותן כגידול תופס. הרעיון הוא שכאשר זורעים משהו כמו גזר, מוסיפים לו כמה צנוניות. הם מסמנים את השורות וניתן לקצור אותם כשהגזר גדל. זריעה לקציר אורכת כארבעה שבועות.

21) בצל ירוק

יבול מצוין להחליק לכל מקום פנוי שיש לך. הם צריכים כל כך מעט מקום שאני ממשיך להוסיף כמה פה ושם כדי להשלים את הפערים במיטות שלי.

22) צנון שחור ספרדי

היכן שהמולי הם צנוניות לבנות, זו הצנון השחור. צנון שחור ספרדי נחשב לעתים קרובות הרבה יותר מפולפל מהמולי המסורתי או הצנון הוורוד.

23) תרד

תרד הוא יבול נוסף שגדל במהירות. בשלות תוך 35-45 ימים, בהחלט אפשרי להתחיל לקטוף את העלים תוך פחות משלושה שבועות אם מזג האוויר טוב. ואם אתה לוקח רק כמה עלים לצמח בכל קציר, הצמחים ימשיכו לצמוח במשך זמן רב.

24) לפת

עוד יבול ברסיקה שמתבגר במהירות. זרעו את הראשון לחודש ותוכלו ליהנות מלפת עסיסית בסוף החודש. 30-60 יום הוא הזמן הממוצע מהזריעה עד הקציר בהתאם למגוון ולתנאים, ויולי יכול להיות חודש שגדל במהירות.

25) גרגיר הנחלים

גרגיר הנחלים אינו זקוק למים זורמים כפי שרבים חושבים. הוא אוהב מים רדודים רגועים אבל רק רוצה לשמור על "רגליו" רטובות. אני מנבט את שלי במגש ממוחזר מלא בקומפוסט, וברגע שהוא מגיע לגודל שאני יכול להתמודד איתו, אני משתיל אותו למגשים אחרים. צפיפות השתילה שלי היא 2-3 צמחים למגש ואני משקה כל יום. המגשים עומדים במגש רדוד המכיל סנטימטר מים במילוי.
הגידול מהיר וברגע שהוא נקצר קלות הוא ממלא את המגש שוב.
הרחק אותו מציפורים, במיוחד יונים, שכן נראה שהם אוהבים את הטעם המפולפל ומפשיטים אותו מהר מאוד.

ואתה, מה אתה זורע ביולי באזור שלך?

כיצד להרחיב או להתחיל את גינת הירק שלך מוקדם יותר עם חממה פוליסטית

איך לגדל כרוב שטוח טאיוואני או כרוב מזרע