5 ירקות שתוכלו לגדל בצורה הידרופונית

יותר ויותר צרכנים הופכים מודעים למזונות שהם אוכלים ומאיפה הם מגיעים. הם פונים לחלופות מזון בריאות וידידותיות יותר לסביבה. ביניהם, ירקות הידרופוניים תופסים תאוצה במהירות והופכים פופולריים בקרב אנשים שרוצים לאכול אוכל טרי ומזין כל השנה.

כתוצאה מכך, חקלאים רבים כבר כוללים ירקות שגדלו בצורה הידרופונית בגידולים שלהם. אנשים רבים מרקע לא חקלאי משתמשים בהידרופוניקה כדי לגדל פירות וירקות בדירותיהם, במשרדים, במחסנים ובמקומות אחרים שאינם מנוצלים. אם אתה חדש בעולם המדהים של חקלאות אלטרנטיבית, הנה כמה ירקות שתוכל לגדל בצורה הידרופונית.

1. סלטים

מרכיב מושלם לסלטים טריים ולכריכים פריכים, חסה פופולרית בקרב מתחילים בגלל כמה קל לגדל אותה.

בעוד שהפיתוח של ירקות הידרופוניים אחרים משתנה בהתאם לתמהיל המדויק של התנאים שבהם הם גדלים, חסה היא ללא ספק אחד הגידולים הקלים ביותר לגידול הידרופוני. כל סוגי החסה גדלים במהירות וקל למדי לטפל בהם.

בנוסף, סלטים משגשגים ברוב מערכות הירקות הנפוצות בגידול הידרופוני כגון Nutrient Film Technique (NFT), Aeroponics, Ebb and Flow וכו'.

2. תרד

זה אחד מאותם ירקות הידרופוניים שאפשר לאכול גולמיים או מבושלים, והוא מהווה בסיס מצוין לשייקים צמחוניים עשירים. זה בדרך כלל דורש טמפרטורה יציבה וטווח pH של 6.0 עד 7.5. עם זאת, אם אתם רוצים לגדל תרד טעים, שמרו על הטמפרטורה בין 18 ל-22 מעלות צלזיוס. שים לב גם שזה יכול לעכב את התפתחותו של צמח שגדל במהירות בדרך כלל.

החדשות הטובות הן שאתה יכול לקצור את כל התרד בבת אחת או להסיר כמה עלים במרווחים קבועים. אם הטמפרטורה ותנאי הגידול נוחים, אתה יכול לקבל עד 12 שבועות של קציר רצוף.

בעוד הירקות הללו צפויים לשרוד בכל סוגי המערכות ההידרופוניות, טכניקת הסרט התזונתית היא היעילה ביותר עבור תרד.

3. קייל או קייל

בשל העושר התזונתי והמגוון הרחב של היתרונות הבריאותיים שהוא מציע, הקייל הוא מועדף בקרב המתנסים בגידול ירקות בצורה הידרופונית. קייל הוא אחד הצמחים הבודדים הקשורים להידרופוניקה שגודלו במדיום מימי במשך שנים רבות בהודו. יתרון נוסף בגידול בתוך הבית הוא שגם נמנעים ממזיקים.

כל תהליך הצמח מהזרע ועד הקציר אורך כ-10 שבועות. עם זאת, זה מתקזז על ידי העובדה שאתה יכול לקטוף עלים בזמן זה ועלים טריים יצמחו בחזרה. גידול קייל הידרופוני הוא די פשוט, כל מה שנדרש הוא סביבת גידול חומצית. ה-pH חייב להיות בין 5.5 ל-6.5 כדי שהצמח הזה יגדל. בנוסף, קייל יכול לגדול במגוון רחב של טמפרטורות הנעות בין 7 ל-29 מעלות צלזיוס.

4. צנוניות

ירקות שורש, באופן כללי, אינם אידיאליים עבור הידרופוניקה, אבל צנוניות הן חריגות. הם מתאימים באופן מושלם לאסטרטגיה זו מכיוון שהם יבול מזג אוויר קריר. כמו חסה, הצנון מתבגר במהירות והם אחד הצמחים הקלים ביותר לגידול. הם אוהבים טווח pH של 6.0 עד 7.0 וכמעט לעתים נדירות זקוקים לאור משלים. נדרשת מינימום של 6 שעות חשיפה לאור.

לא מומלץ להתחיל משתילים לירק זה מכיוון שהוא מופק מזרעים, אומרים מומחים. שיטה זו מאפשרת לך לראות שתילים תוך 3-7 ימים. מהנביטה ועד הקציר, בדרך כלל ניתן לקצור צנוניות תוך שלושה עד ארבעה שבועות בהידרופוניקה.

5. סלרי

סלרי, הגדל באופן מסורתי כירק בחורף או בתחילת האביב, נחשב לעתים קרובות לטוניק ניקוי. טמפרטורות קרירות יותר הנעות בין 15 ל-23 מעלות צלזיוס הן אידיאליות עבור הצמח. עם זאת, ודאו שהטמפרטורה לא קרה מדי מכיוון שהדבר עלול לעכב את צמיחת הצמח.

דרישות התאורה מינימליות, סלרי זקוק לכ-6 שעות אור ביום כדי לשגשג. הם מעדיפים ערכי pH הנעים בין 5.8 ל-6.8 והם משגשגים במערכות הידרופוניות הנקראות טבלת גאות או גאות ושפל. עם זאת, בניגוד לרוב הגידולים ההידרופוניים האחרים, הסלרי יכול לקחת עד 140 יום לגדול בשיטה זו, כך שתוכל להתחיל מוקדם יותר בעונה.

ואתם, אילו ירקות אתם מגדלים בצורה הידרופונית?

כל הדברים לעשות בגן הירק בפברואר

10 הירקות הטובים ביותר שגדלים במיכלים